More than 100 graduates were honored at Questar III’s Adult and Continuing Education Graduation ceremonies held in Hudson on June 6 and Troy on June 13.
As speakers shared stories about their challenges and successes, proud family members and friends snapped photos and applauded their efforts.
The following students were honored:
High School Equivalency Program
- Tiffany Alexander
- Shavanyce Anthony-Lewis
- Rebecca Austin
- Leon Bazonski
- William Beach
- Joey Bell
- David Birk
- Michael Brown
- Krystopher Burke
- Joseph Clark
- Rainee Cobbins
- Tara Cobbins
- Shanda Cockroft
- Dane Coon
- Angelia Corbett
- Claire Cousin
- William Davis Jr.
- Sarah Dean
- Favio DeBernard
- Crystal Denton
- Paul Drahushuk
- Dawn Drexler
- Erin Eggers
- Haley Gamez
- Eric Garcia
- Perry Gilliard
- Robert Gray II
- Angelia Hayden
- Eric Herchenroder
- Amber Jansson
- Robin Jostlin
- Darin Laundry
- Winston Lee Sr.
- Julia Lewis
- James A. Madden
- Lucio Martins Jr.
- Taneisha Nooks
- Christopher Nooney
- Jessica Palmer
- Melissa Peter
- Kewan Prather
- Jake Robins
- Frances Rogers
- Ryan Schaeffer
- Deona Scott
- Emil Shultis
- Shane Shultis
- Kelly Simmons
- Billy Simpson Jr.
- Cliemourne Spence
- Samantha Thayer
- Sandra Tuczynski
- Valkim Vinot-Lacoste
- Christopher Vitellaro
- Andrea Voulo
- Patrick Wade
English for Speakers of Other Languages Program
- Thitima Eannazzo
- Leila Gansowski
- Ala’a Ghouneim
- Melvin Madrid
Troy event
High School Equivalency Program
- Benjamin Aaron Babcock
- Julia Bashford
- Michael Bastos
- Joshua Brown
- Frank J. Christian, Sr.
- Shavonne N. Clark
- Isaac Covington
- Matthew Cuckoo
- Michael Daigneault
- Sylvester Foreman
- Frank Fryer
- John Fulgan
- Luckiesha Gray
- Ann Grice
- Curt Harrison
- Christopher Hilder
- Steven Maigar
- Kevin McClure
- Joseph Nadeau
- Jonathan Resto
- Cynthia Rodriguez
- Migueil Russo
- Ryan Schielke
- Alexandra Schimmel
- Shandell Scott
- Brittany Sheehy
- Danny Thomas
- Karen Wagar
- Devin With
- Isaiah Williams
- Michael Young
- Qui Yun Zheng
English for Speakers of Other Languages Program
- Irina Bondari
- Geundolyn Chacon
- Soufiane Daoud
- Adelaida Gely-Mauras
- Fiodar Khutsko
- Tatsiana Khutsko
- Habiba Mechakra
- Rosa Sinche
- Pui Yee Sze
Congratulations to this year’s graduates and their families.